Til toppen

KANAL- OG VEGGUTTAK

Vegguttaket kan monteres i Thorsman kanaler ved bruk av kanalboks eller direkte på vegg ved bruk av påveggsramme.

Veggboksen har en integrert kassett med plass til 4 skjøter med 45 mm krympehylser. Det kan installeres opp til 2 SC-simpleks adaptere. Boksen har integrerte lukkere som dekker adapterne. Veggboksen er velegnet for bruk i hjemmet til avslutning av innkommende abonnentkabel på et SC/PC eller SC/APC grensesnitt. Tilkoplingen kan skje ved å skjøte abonnentkabelen til fiberhaler i boksen. Det er også mulig å montere en preterminert abonnentkabel direkte i boksen eller man kan kjøpe en preterminert veggboks med en definert lengde kabel.
Hvis veggboksen leveres ferdig bestykket med abonnentkabel er kabelenavsluttet med 1 eller 2 kontakter etter behov. Kabelen leveres på papptrommel og pakket i eske med veggboksen festet til innertamp. Veggboksen monteres normalt i umiddelbar nærhet av hjemmesentralen. Oppkopling mot denne skjer via en abonnentsnor.

Les mer om kontorkabling her.

Sorter

Veggboks FTH/LAN

Innendørs veggboks for fiber
XCPSC01135

Veggboks FTH, 2-hull SC m/lukker

Innendørs veggboks for fiber.
CK7246-000

Veggboks FTH, 2 SC/APC, 9/OS2/4500, hvit

Preterminert veggboks for bruk hos private abonnenter.

Veggboks FTH, 2 SC/PC, 9/OS2/4500, hvit

Preterminert veggboks for bruk hos private abonnenter.

Veggboks FTH, 1 SC/APC, 9/OS2/4500, hvit

Preterminert veggboks for bruk hos private abonnenter.

Veggboks FTH, 1 SC/PC, 9/OS2/4500, hvit

Preterminert veggboks for bruk hos private abonnenter.

Kanalboks, enkel, MIB A1, Thorsman

Kanalboks som passer til Veggboks, FTH
1277588

Adapter, SC/APC SPX m/lukker, 10 pkn

Simpleks SC-adapter med automatisk lukker.
XPPSC00336

Adapter, SC/PC, SPX m/lukker, 10 pkn

Simpleks SC-adapter med automatisk lukker.
XPPSC00335

Adapter, SC/PC SPX, FL, blå

Simplex SC-adapter
23200320

Adapter, SC/APC SPX, FL, grønn

Simpleks SC-adapter.
23200510